• ساعت : ۱۴:۲۷:۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ 
  • کد خبر : ۷۹۳۹۷
برگزاری جلسه غذا و دارو شبكه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان

    به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان، شنبه 13 مهر ماه سال جاری، جلسه ماهیانه غذا و دارو با حضور دکتر احسان صفائی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان، خانم ندا توکلی معاون درمان و رئیس بیمارستان شهداء و مسوولین واحدهای غذا، دارو و تجهیزات پزشکی شبکه بهداشت و درمان هندیجان برگزار شد.

    دکتر صفائی در این جلسه بیان داشت: در زمینه هزینه های پرداختی جهت خرید دارو و ملزومات پزشکی مشکل خاصی وجود ندارد، هرچند به بعضی از شرکتهای داروسازی بدهی داریم ولی به نوبت پرداخت خواهند شد. در جهت جذب اعتبار بیشتر در زمینه خرید دارو و ملزومات پزشکی، نیاز هست که پیگیری های جدیتری صورت گیرد.

    وی ادامه داد: راه اندازی سیستم تعهدی ورود و خروج دارو و ملزومات پزشکی علاوه بر انبار اصلی شبکه، در داخل خود بیمارستان نیز باید اجرایی شود. اجرایی شدن این نرم افزار یکی از دستورالعملهای لازم الاجرا در بیمارستانهای کشور میباشد که با نظارت و کنترل بر ورود و خروج دارو باعث برقراری نظم بیشتر، در مصرف دارو خواهد شد.

    دکتر صفایی در رابطه با داروخانه ها اظهار داشت: با هدف جلوگیری از عرضه داروهای غیرمجاز، برنامه جدی برای انجام بازرسیهای نامحسوس از سطح داروخانه ها داریم، تا با شناسایی مکانهایی که داروهای غیرمجاز را در اختیار مردم قرار میدهند و برخورد جدی با آنها، مصرف خودسرانه داروهای غیر مجاز را که معضلات فراوانی را بدنبال دارد، کنترل کنیم.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان

    V5.5.2.0