• ساعت : ۱۴:۵۸:۱۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ 
  • کد خبر : ۷۹۳۷۴
جلسه كمیته مادران باردار پرخطر در شبكه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان، چهارشنبه 10 مهر ماه سال 98، جلسه با موضوع کمیته مادران باردار پرخطر با حضور دکتر احسان صفائی مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان، ندا توکلی رئیس بیمارستان شهداء، پرسنل بهداشت خانواده مرکز بهداشت و ماماهای زایشگاه بیمارستان شهداء در سالن جلسات شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان برگزار شد.

    در این جلسه، مادار باردار غیر بومی که بصورت غیرقانونی در شهر هندیجان سقط انجام داده بود و توسط یکی از پرسنل بیمارستان شناسایی شده بود، محوریت بحث بود که درمورد چگونگی و علل این رخداد و راههای عدم تکرار آن، بحث و تبادل نظر شد.

    دکتر صفائی در این جلسه بیان داشت: اقدامات لازم برای حفظ جان مادر باردار صورت گرفته و هم اکنون در ماهشهر بستری میباشد و سلامت ایشان در شرایط پایداری است. این موضوع به اطلاع نیروی انتظامی و مراجع قانونی رسانده شده و نیروی انتظامی محترم هندیجان نیز پیگیر مسائل قانونی این موضوع میباشد.

    وی ادامه داد: همه شهروندان باید به عنوان یک سفیر سلامت باشند و در برخورد با هر ناهنجاری بهداشتی که سلامت افراد را به خطر میاندازد، سریعا به مرکز بهداشت هندیجان اطلاع دهند تا پرسنل بهداشت وارد عمل شده و اقدامات لازم را جهت حفظ سلامت فرد انجام دهند.

    مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان اظهار داشت: عرضه داروهای غیر مجاز ازجمله داروهای سقط  به هیچ وجه نباید از داروخانه های سطح شهر صورت گیرد. بدین منظور تیمی از کارشناسان برنامه مادران تشکیل شود و به صورت نامحسوس داروخانه ها را رصد کنند که در صورت تخلف با آنها برخورد قضایی صورت گیرد.

    لازم به ذکر است در هندیجان حدود چهار صد مادر باردار در حال حاضر توسط مرکز بهداشت هندیجان، شناسایی و تحت مراقبت میباشند که مادران باردار پرخطر شناسایی و در صورت بروز مشکل برای آنها، توسط زایشگاه بیمارستان شهدا به ماهشهر اعزام میشوند.

    گفتنی است، معرفی نوزادانی که واکسن بدو تولد (ب ث ژ) را نزده اند، به مرکز بهداشت جهت تلقیح واکسن و بررسی و پیگیری علل انجام نشدن آن و برگزاری کلاس NST (نوار قلب جنین) برای پرسنل ماما و پزشک در این ماه، از دیگر مصوبات این جلسه بودند.

 

 

امتیاز :  ۳.۳۳ |  مجموع :  ۳

برچسب ها

    شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان

    V5.5.2.0