• ساعت : ۱۲:۳۸:۳۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ 
  • کد خبر : ۷۹۰۳۳
جلسه كمیته مادران باردار پرخطر در شبكه بهداشت و درمان هندیجان برگزار شد

    به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان، چهارشنبه 13شهریور ماه سال جاری، کمیته مادران باردار پرخطر با حضور دکتر احسان صفائی مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان، ندا توکلی سرپرست بیمارستان شهداء و مسوولین واحدهای مرتبط در بیمارستان و مرکز بهداشت شهرستان برگزار شد.

    در این جلسه ازجمله مسائلی که مورد توجه قرار گرفت افزایش نسبی در سقطهای عمدی در شهرستان میباشد که وجود آمپولهای سقط در داروخانه ها و تزریق ساده آمپول باعث این امر شده است. دکتر صفایی در اینباره بیان داشت: نظارت دقیق و جدی بر عرضه غیرقانونی این آمپولهای سقط باید در دستورکار فوری قرار بگیرد، تا بتوان کنترل نسبی بر موضوع سقطهای غیرقانونی داشته باشیم.

    مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان اظهار داشت کلاسهای آمادگی برای زایمان فیزیولوژیک که هم در مرکز بهداشت و هم در بیمارستان برگزار میشود با جدیت ادامه داشته باشد و گزارش دقیق این کلاسها به معاونت های محترم داده شود. همکاری مابین مرکز بهداشت و بیمارستان شهدا میتواند مشکلات معدود موجود را برطرف کند.

    در این جلسه آماری از تعداد زایمانها و تعداد اعزامهای مادران پرخطر ارائه شد که موردی مبنی بر فوت مادر باردار در هندیجان گزارش داده نشد.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان

    V5.5.2.0