• ساعت : ۱۲:۳۱:۱۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ 
  • کد خبر : ۷۷۵۲۸
بازدید دكتر احسان صفائی از اغذیه فروشی های ورودی شهر هندیجان

        به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان، شنبه 29 تیر ماه سال 98، دکتر احسان صفائی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان با همراهی شهرام شفاعت فر مسول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان از اغذیه فروشیهای ورودی شهر هندیجان بازدید کردند.

    دکتر صفائی در این بازدید عنوان کردند: متاسفانه این دکه ها سالهاست که مشغول فعالیت و فروش مواد غذایی مختلف هستند و نظارت و برخورد جدی با تخلفات صورت گرفته آنان نشده است. در نظر داریم با ارائه گزارشی کامل از مشکلات عدیده این اغذیه فروشیها در شورای سلامت شهرستان توجه فرمانداری و ادارات مرتبط را به این موضوع مهم که مرتبط با سلامتی مردم میباشد جلب کنیم و اقدامات لازم جهت بهسازی و تجهیز بهداشتی و مناسب آنها را، به صورت مصوبات لازم الاجرا در شواری سلامت درآوریم.

    دکتر صفایی در ادامه اظهار داشت: مسائل و مشکلات مطرح شده توسط فروشنده ها مورد توجه و بررسی قرار می گیرد و با رایزنی و همکاری با ادارات مربوطه در جهت برطرف کردن آنها اقدام خواهیم نمود. از طرف دیگر فروشنده ها خود نیز باید در جهت بهسازی و نظافت فضای دکه و رعایت قوانین بهداشتی جدی باشند. شبکه بهداشت و درمان به عنوان متولی امر سلامت در شهرستان، در قبال اینگونه عرضه غیر بهداشتی مواد غذایی مسوول است و در صورت عدم رفع نواقص بهداشتی و عدم رعایت نکات تذکر داده شده، مجبور به پلمب آنها خواهیم شد.

    گفتنی است ازجمله مشکلات و تخلفات صورت گرفته در این اغذیه فروشی ها که در این بازدید مشهود بود میتوان به؛ عدم رعایت نظافت عمومی، نداشتن کارت سلامت برای فروشندگان، فروش بدون مجوز مواد غذایی مانند ساندویچ و غذای گرم در فضای باز و آلوده، نداشتن انشعاب آب، نبودن سطل زباله بزرگ در کنار دکه ها و عرضه غیر قانونی قلیان اشاره کرد.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان

    V5.5.2.0