• ساعت : ۹:۱۹:۴۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ 
  • کد خبر : ۷۷۳۰۴
جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی تیرماه شهرستان هندیجان برگزار شد

        به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان، دوشنبه 10 تیر ماه سال جاری، جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی در سالن جلسات فرمانداری با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالحمید حسینی امام جمعه هندیجان و حسن خادمی دادستان شهرستان و به ریاست بهنام خضعلی معاون فرماندار شهرستان و دبیری دکتر احسان صفائی مدیر شبکه بهداشت و درمان و روسای ادارات شهرستان هندیجان به عنوان اعضاء این شورا برگزار شد.

    در آغاز این جلسه مصوبات پیشین ازجمله؛ ساماندهی تاسیسات آبرسانی روستایی، ساماندهی سگهای ولگرد، ساماندهی جایگاه پسماند زباله، لایروبی و آهک پاشی جداول، بهبود وضعیت بهداشتی کیوسکهای مبادی ورودی شهر و تشکیل کانونهای سلامت محلات، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و ادارات مربوطه توضیحاتی درمورد پیشرفت کار و راهکارهای جهت انجام هرچه بهتر این مصوبات ارائه کردند.

    در ادامه جلسه سه موضوع؛ 1-گزارشی از طرح بسیج ملی کنترل فشار خون 2-هفته مبارزه با مواد مخدر(31خرداد تا 7 تیر ماه)، 3-کنترل جمعیت جیرجیرکها، در دستور کار جلسه قرار گرفت.

    دکتر صفائی در این جلسه عنوان کرد: متاسفانه در شهر هندیجان به علت عدم وجود سیستم دفع فاضلاب و از طرفی رهاسازی یونولیتهای مغازه های کالاهای خانگی در جداول، فشار زیادی بر روی جداول سطح شهر میباشد و با وجود عملکرد مناسب شهرداری (با درنظر گرفتن امکانات نیروی انسانی و ماشین آلات این اداره)، آمار و بروندهی مناسبی از طرح لایروبی و آهک پاشی جداول شهر هندیجان وجود ندارد. اما خوشبختانه روستاها و شهر چم خلف شرایط مناسبتری دارند.

     مدیر شبکه بهداشت و درمان ضمن تشکر از اداراتی که در بسیج ملی کنترل فشار خون با شبکه بهداشت همکاری کردند بیان داشت: از جمعیت نزدیک چهل هزار نفری شهرستان هندیجان، 19310 نفر بالای سی سال وجود دارد که 82 درصد جمعیت غربالگری و سنجش فشار خون شده اند و 3384نفر باقیمانده، در ادامه طرح تا روز شنبه 15 تیر ماه که روز پایان طرح میباشد غرالگری خواهند شد. در بسیج ملی کنترل فشار خون، شهرستان پنجم استان از لحاظ پیشرفت طرح هستیم.

    دکتر صفایی به هفته مبارزه با مواد مخدر اشاره نمود و ضمن تشکر از اداره بهزیستی در کمک به برپایی کمپ ترک اعتیاد در شهرستان، ابراز امیدواری کردند که با پیگیریهای جدی و مستمر شبکه بهداشت و درمان، مرکز درمان سوء مصرف مواد در شهرستان بزودی راه اندازی شود.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان

    V5.5.2.0