• ساعت : ۱۱:۵۳:۴۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ 
  • کد خبر : ۷۷۱۳۰
برگزاری جلسه كارگروه طرح بسیج ملی كنترل فشار خون در شبكه بهداشت و درمان هندیجان

        به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان، شنبه 25خرداد ماه سال جاری، جلسه کاری با موضوع طرح بسیج ملی کنترل فشار خون با حضور دکتر احسان صفائی مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان، ایرج دلشاد مدیر حراست شبکه، مهندس پرویز جوانمردی معاون بهداشت و رئیس مرکز بهداشت شهرستان، خانم ندا توکلی معاون درمان و رئیس بیمارستان شهداء، حیدر بحرکانی مدیر فوریتهای پزشکی شهرستان و مسوولین واحدهای مختلف مرکز بهداشت شهرستان برگزار شد.

    دکتر احسان صفائی در این جلسه عنوان کرد: برنامه های طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در حال حاضر با تمام ظرفیتهای موجود شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان و با جدیت در حال اجرا میباشد، پایگاههایی که در سطح مراکز و سطح شهر به صورت ثابت درنظر گرفته شده فعال میباشند و فشار خون پرسنل ادارات شهرستان و ارگانها نیز به صورت اکتیو توسط همکاران مرکز بهداشت، اندازه گیری و ثبت میشود. بیمارستان شهداء و مرکز فوریتهای پزشکی شهرستان نیز در پایگاههای سنجش فشار خون خود در حال ثبت و سنجش فشار خون مراجعین محترم هستند. خانه های بهداشت نیز همانند همیشه در اجرای این طرح پیشتاز هستند و بیشترین تعداد ثبت فشار خون مراجعین محترم را در روستاها دارا میباشند.

     وی افزود: به علت اینکه این طرح پاسیو است و شهروندان لازم است با مراجعه حضوری خود به پایگاههای طرح کنترل فشار خون از وضعیت سلامت خود آگاه شوند، ضروری است اطلاع رسانی مناسب و جامعی در این طرح در میان عامه مردم صورت گیرد، درصدد هستیم در جلسه شورای سلامت این هفته این موضوع مطرح شود. در این طرح که طرحی ملی میباشد، تمامی ادارت و سازمانها میبایست همکاری و مساعدت لازم را داشته باشند. همکاری شهرداری، جهت نصب بنرهای اطلاع رسانی در سطح شهر و شرکت مخابرات، جهت ارسال پیامکهای این طرح به شهروندان محترم هندیجانی را نیاز داریم.

    مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان از همه مسوولین واحدها خواست تمامی توان خود را بکار گیرند تا هرچه سریعتر به حد انتظار های تعیین شده این طرح برسیم و جزء شهرستانهای نمونه در اجرای "طرح بسیج ملی کنترل فشار خون" باشیم.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان

    V5.5.2.0