• ساعت : ۹:۳۲:۴۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ 
  • کد خبر : ۷۵۵۰۳
برگزاری جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی بهمن ماه شهرستان هندیجان

        به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان، دوشنبه 8 بهمن ماه سال جاری، جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان، به ریاست مهندس بهنام خزعلی معاون فرماندار شهرستان و دبیری دکتر احسان صفائی سرپرست شبکه بهداشت و درمان هندیجان، با حضور مهندس پرویز جوانمردی رئیس مرکز بهداشت شهرستان، خانم ندا توکلی سرپرست بیمارستان شهداء و روسای ادارات شهرستان هندیجان به عنوان اعضاء این شورا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

   مسائل مهم بهداشت و درمان مطرح شده توسط مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان شامل؛ 1-بررسی مصوبات پیشین ازجمله وضعیت نیزارهای اطراف شهر و تعمیر و شستشوی حوضچه های ذخیره آب تاسیسات شهری و روستایی، 2-کنترل بیماری تب دنگ و کنترل بیماری هاری، 3-تشکیل کانون سلامت محلات، 4-بهبود وضعیت دفع غیر بهداشتی زباله شهرستان در مسیر جاده دیلم، 5-پویش ملی تغذیه،میباشد.

    معاون فرماندار هندیجان در آغاز صحبتهای خود ضمن تشکر از خدمات و تلاشهای کورش مودت فرماندار سابق هندیجان به علی بویری فرماندار جدید شهرستان خیرمقدم گفت و برای ایشان آرزوی موفقیت کردند. خزعلی در موضوع نیزارها بیان داشت: برای برطرف کردن مشکل نیزارها همه باید دست به دست هم بدهیم، طرح و برنامه ارائه دهیم و اجرا کنیم، مردمی که در اطراف این نیزارها زندگی میکنند از ما مسوولین انتظار اقدام و عمل دارند و نباید در حد جلسه و پیشنهاد باشد.

    مهندس خزعلی در ادامه با مخاطب قرار دادن مدیران ادارات شهرستان اظهار داشت: مصوبات جلسه شورای سلامت که مهمترین جلسه شهرستان است باید توسط اداره مربوطه لازم الاجرا شود، موضوع سلامت مردم موضوع مهمی است که نباید به بهانه کمبود بودجه، نبود نیرو و غیره کم اهمیت شود.

    در این جلسه اداره آبفا و شهرداری درمورد حفاری و نصب منهولهای مورد نیاز جهت خروج فاضلاب از محدوده شهری اعلام آمادگی کردند. اما تامین اعتبار جهت تهیه لوله به طول 5 کیلومتر از موانع اجرای این برنامه میباشد.

    دکتر صفائی در بخشی از صحبتهای خود اظهار داشت: قسمت اعظمی از ناقلین بیماری ها را حشرات تشکیل میدهند. حضور پشه آئدس به عنوان ناقل بیماری خطرناک تب دنگ در کشورهای حاشیه خلیج فارس گسترش پیدا کرده است. مراقبت و مبارزه با حضور این ناقل در کشور و خصوصا بنادر جنوبی یک ضرورت جدی است.

    وی در موضوع کانون سلامت محلات بیان داشت: تشکیل این کانون در هر محله توسط خود مردم صورت میگیرد و تمامی ادارات و ارگانها در اجرای این امر همکاری و حمایت لازم را انجام میدهند. اعضا آن بزرگان و هر شخصی که در محله زندگی میکند میتواند باشد. این کانون با برگزاری جلسات، مشکلات و مسائل بهداشتی محله خود را طی صورتجلساتی به شبکه بهداشت درمان جهت مطرح کردن در شورای سلامت شهرستان ارائه میدهند. در شهرستان سه کانون تعیین شده یکی در شهر چم خلف و دو کانون هم در شهر هندیجان.

    گفتنی است در این جلسه، مسائلی ازجمله برنامه پیاده روی روز جمعه 12 بهمن ماه، تعیین روزی جهت نظافت عمومی، جمع آوری سگهای ولگرد از سطح شهر و بهبود وضعیت بهداشتی دکه های عرضه مواد غذایی ورودی شهر نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان

    V5.5.2.0