عنوان : برگزاری اولین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان هندیجان در سال جدید
کد خبر : ۷۶۴۵۴
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ 
ساعت : ۹:۴:۳۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

        به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان، یکشنبه 25 فروردین ماه سال جاری، اولین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی سال 98 در سالن جلسات فرمانداری به ریاست علی بویری فرماندار شهرستان و دبیری دکتر احسان صفائی مدیر شبکه بهداشت و درمان و روسای ادارات شهرستان هندیجان به عنوان اعضاء این شورا برگزار شد.

    در این جلسه بررسی مصوبات پیشین ازجمله ساماندهی تاسیسات آبرسانی روستایی، ساماندهی سگهای ولگرد، ساماندهی جایگاه پسماند، اعلام لیست مدارس محل اسکان مسافرین نوروزی و بهبود وضعیت پایانه مسافربری هجرت شهرستان در دستور کار قرار گرفت که بحث در علت انجام نشدن اکثریت مصوبات، به علت عدم حضور شهردار و یا نماینده پاسخگو به وقت دیگری موکول شد.

    در ادامه جلسه موضوعات لایرروبی و آهک پاشی جداول سطح شهر، بیماری التور، نزدیک شدن به هفته سلامت و تعیین وضعیت کیوسکهای فروش مواد غذایی در ورودیهای شهر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

    فرماندار هندیجان ضمن تشکر و قدردانی از زحمات شبکه بهداشت و درمان هندیجان و سایر ادراتی که در ایام نوروز تلاش کردند که نوروز سالم و شادی برای مسافرین و ساکنین شهرستان ایجاد کنیم، در صحبتهای خود اظهار داشت: موضوع سلامت در کنار امنیت و آموزش سه رکن اصلی توسعه پایدار در هر منطقه ای میباشند و توسعه فزاینده و روبه جلو را در منطقه ایجاد خواهد کرد، در حوزه سلامت جای هیچگونه سستی و تعللی وجود ندارد و دستگاههای متولی و مسوول باید اقدامات قانونی این حوزه را انجام دهند، چراکه خدایی ناکرده هر مشکلی در سلامت مردم این شهرستان رخ دهد، علاوه بر مشکلات و نگرانیهای که برای آسایش و رضایتمندی مردم ایجاد میکند، شاهد انعکاس آن روی آنتنهای منطقه ای و ملی و حتی فرامنطقه ای خواهیم بود که میتواند تبعات نامطلوبی را به دنبال داشته باشد.

    دکتر صفائی در این جلسه از روند اجرای ساماندهی سگهای ولگرد در شهرستان  گلایه نمود و بیان کرد: سگهای ولگرد ناقل و منبع بسیاری از بیماریهای خطرناک مانند هاری و کیست هیداتیک برای انسان است و باید اقدام موثر و جدی از طرف شهرداری محترم به عنوان متولی این امر انجام شود. در این شرایط ماههاست که هیچ اقدامی صورت نگرفته و یا بدرستی انجام نشده و هیچ گزارشی از انجام نشدن و بیان علت انجام نشدن این مصوبه مهم، ارائه نشده است تا حداقل ما بتوانیم در این جلسه درمورد برطرف کردن موانع این امر بحث کنیم و راهکار ارائه دهیم.

    وی در ادامه به بیماری التور که مهمترین بیماری است که جهت جلوگیری از آن، اقدام به اجرای لایروبی و آهک پاشی جداول سطح شهر میشود، اشاره کردند و بیان داشتند: بیماری التور یا وبا مهمترین بیماری منتقله از راه آب و غذا میباشد که منبع اصلی سوش های مختلف این عامل بیماریزا  فاضلاب و جوی و جداول سطح شهر هستند و در واقع بیماری از جوی و جداول آلوده سطح شهر آغاز میشود. بیماری که به شدت واگیر دار است و با ایجاد اسهال حاد و شدید سلامت مردم و زندگی آنان را به خطر خواهد انداخت.

 بازگشت           چاپ چاپ         
 

شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان

V5.1.0.0