عنوان : برگزاری جلسه غذا و دارو شبكه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان
کد خبر : ۷۶۴۰۶
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ 
ساعت : ۱۲:۵۷:۲۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

    به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان، شنبه 24 فروردین ماه سال جاری، جلسه کاری با موضوع غذا و دارو با حضور دکتر احسان صفائی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان، خانم ندا توکلی معاون درمان و رئیس بیمارستان شهداء و مسوولین واحدهای غذا، دارو و تجهیزات پزشکی شبکه بهداشت و درمان هندیجان برگزار شد.

    دکتر صفائی در این جلسه بیان داشت: ذخیره اکثریت داروها بر اساس لیستهای استاندارد معاونت غذا و دارو تا پایان شهریور موجود است و سایر اقلام در طول یک ماه آینده، به اندازه نیاز تا شهریور ماه خریداری خواهد شد و در زمینه دارو، در شبکه بهداشت و درمان هندیجان کمبودی وجود ندارد.

    وی ادامه داد: بنا به توصیه مدیریت بحران استان، مدیریت مناسبی بر ذخیره دارو انجام گیرد و دارو حداکثر برای یک ماه در اختیار بیماران قرار بگیرد تا با کمبود خاصی از لحاظ دارویی مواجه نشویم و همچنین درصورت نیاز فوری در مناطق سیل زده، بتوان از ذخیره داروهای شهرستان، به عنوان شهرستان معین، برای کمک به سیل زدگان نیازمند استفاده کرد.

    دکتر صفایی در رابطه با تجهیزات پزشکی شبکه بهداشت و درمان هندیجان اظهار داشت: تعدادی از دستگاههای بیمارستان شهداء ازجمله اتوکلاو، اتونالایزر و سرکانتر به علت اینکه تنها یک عدد از این نوع در بیمارستان فعال است، بار کاری زیادی را متحمل میشوند که باعث خرابی و فرسودگی زود هنگام دستگاه میشود. به همین منظور در مورد خرید دستگاههای پشتیبان، برنامه ریزی شده است که در آینده با کمک دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خریداری یا تامین شوند.

    مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان در بحث غذا عنوان کرد: با توجه به فصل برداشت گندم و ذخیره آن در انبار های شهرستان، نظارت و بازرسیها باید تشدید شود و هرگونه رعایت نکردن شرایط استاندارد نگهداری گندم و غله، به صورت فوری به معاونت غذا استان اعلام گردد. به همین منظور مسول غذا شبکه بهداشت و درمان شهرستان با افزایش تعداد بازدیدها به هفته ای دو بار و مشترک با مهندسین بهداشت محیط نظارت خود بر سلامت گندم ذخیره شده در این انبارها را تا پایان فصل برداشت و ذخیره گندم افزایش دهد.

 بازگشت           چاپ چاپ         
 

شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان

V5.1.0.0