عنوان : برگزاری كمیته هماهنگی عملكرد و برنامه های شبكه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان در ایام نوروز
کد خبر : ۷۵۸۹۴
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۰۷ 
ساعت : ۹:۲۲:۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

        به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان، دوشنبه 6 اسفند ماه سال جاری، کمیته هماهنگی عملکرد و برنامه های شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان در ایام نوروز با حضور دکتر احسان صفائی مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان، مهندس پرویز جوانمردی معاون بهداشت و رئیس مرکز بهداشت شهرستان، خانم ندا توکلی معاون درمان و رئیس بیمارستان شهداء، آقای حیدر بحرکانی مسوول فوریتهای پزشکی شهرستان، مهندس عبدالرضا علیزاده مسول واحد توسعه شبکه و مهندس شهرام شفاعت فر مسوول واحد بهداشت محیط شهرستان برگزار شد.

    دکتر احسان صفائی در این جلسه بیان داشت: شبکه بهداشت و درمان هندیجان در ایام نوروز وظیفه سنگینی بعهده دارد، حفظ سلامت مردم و مسافرین نوروزی موضوع مهمی است که باید با تمام قوا برای آن تلاش کنیم تا انشالله ایام نوروز با کمترین مشکل بهداشتی و درمانی برای مردم عزیزمان سپری شود.

    وی در مورد واحدهای فعال در ایام تعطیل عید نوروز اظهار داشت: در بخش درمان، بیمارستان شهداء بغیر از درمانگاه تخصصی که در تلاش هستیم برنامه ای برای حضور متخصصین در ایام نوروز داشته باشیم، سایر بخشهای بیمارستان به صورت کامل فعال هستند، همچنین در 5 روز اول سال در اورژانس بیمارستان، دو پزشک فعال میباشد و کار ویزیت بیماران را انجام خواهند داد. در بخش بهداشت، مرکز خدمات سلامت جنوبی به عنوان پایگاه عرضه خدمات بهداشتی در ایام تعطیل فعال است و پزشک و ماما و نیروی آزمایشگاه در مرکز حضور دارند. مرکز خدمات سلامت شهر زهره در شیفت صبح و مرکز سلامت سویره در شیفت عصر در ایام تعطیل فعال هستند.

    مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان ضمن درخواست از مردم به اعلام گزارش تخلفات بهداشتی به سامانه وزارتی 190 عنوان کرد: هر گزارشی که در این سامانه ثبت شود در کمترین زمان ممکن توسط پرسنل بهداشت محیط پیگیری میشود و اقدامات لازم در مورد رفع مشکل صورت میگیرد. بازرسیها و کشیکهای واحد بهداشت محیط شهرستان به صورت دونفره از 15 اسفند آغاز و به مدت یک ماه مستمر از تمامی اصناف، اماکن عمومی و محلهای اسکان مسافرین ادامه دارد.

    دکتر صفایی در پایان با اشاره به برپایی کانکس سلامت در فلکه لنج و چادر سلامت در ورودی روستای امام زاده عبدالله توسط مرکز فوریتهای پزشکی شهرستان گفت: در ایام نوروز مرکز فوریتهای پزشکی شهرستان با 4 آمبولانس فعال عملیاتی و یک آمبولانس آماده به کار در شرایط بحرانی، در 4 پایگاه 115 شهرستان با حضور دائمی 9 نیروی کشیک، آماده خدمت رسانی به مردم شریف هندیجان و مسافرین گرامی هستند.

    گفتنی است برنامه های عنوان شده، توسط مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان مختص به ایام تعطیل میباشند و در روزهای غیر تعطیل، تمامی مراکز عرضه خدمات در شبکه بهداشت و درمان هندیجان، طبق روال روزهای عادی فعال هستند.

 بازگشت           چاپ چاپ         
 

شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان

V5.1.0.0