عنوان : مراسم افتتاح تصفیه خانه فاضلاب جدید بیمارستان شهداء در پنجمین روز از دهه مبارك فجر
کد خبر : ۶۹۱۲۶
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۱/۱۷ 
ساعت : ۱۲:۱۵:۵۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

     به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان دوشنبه 16 بهمن ماه سال جاری همزمان با پنجمین روز از ایام ا... دهه مبارک فجر، تصفیه خانه فاضلاب جدید بیمارستان شهداء با حضور کورش مودت فرماندار هندیجان، دکتر حاتم زاده مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان، خانم توکلی رئیس بیمارستان شهداء، روسای ادارات شهرستان و جمعی از مردم شریف هندیجان افتتاح شد.
    فرماندار شهرستان در آغاز این مراسم ضمن تشکر از تلاشهای مدیریت و پرسنل شبکه بهداشت و درمان هندیجان اظهار داشت: یکی از بخشهایی که در شهرستان اقدامات خوبی در آن صورت گرفته و ساماندهی مناسبی ایجاد شده، بخش سلامت مردم میباشد. امیدواریم این روند رو به توسعه و پیشرفت حفظ شود و خدمات ارائه شده در بیمارستان افزایش پیدا کند، خدماتی مانند راه اندازی دستگاههای سونوگرافی و اکو و تامین نیروی متخصص مورد نیاز بیمارستان.
    دکتر حاتم زاده نیز ضمن تبریک ایام ا... دهه فجر بیان داشت: تصفیه خانه فاضلاب بیمارستان شهداء در جهت افزایش کارایی و جلوگیری از آلایندگی محیط زیست نوسازی شده به طوری که علاوه بر افزایش راندمان کمی و کیفی عملیات تصفیه، برای محیط زیست نیز کاملاً بی خطر باشد.
     مدیر شبکه بهداشت و درمان در مورد خصوصیات تصفیه خانه عنوان کرد: این تصفیه خانه با ظرفیت تصفیه 60 متر مکعب درشبانه روز از طریق فرایند لجن فعال با هوادهی گسترده عملیات تصفیه را انجام میدهد و خروجی تصفیه شده برای محیط زیست و آبهای سطحی کاملاً بی خطر است و قابلیت استفاده در فضای سبز را دارا میباشد.
    وی ادامه داد: کلیه آنالیزهای زیست محیطی ازجملهBOD/ COD/ TOS/ EC جهت اطمینان از بی خطر بودن خروجی تصفیه خانه، به صورت ماهیانه توسط شرکتهای مجاز و معتبر مورد بررسی و پایش قرار میگیرند.
    گفتنی است تصفیه خانه فاضلاب جدید بیمارستان با اعتبار یک میلیارد و پانصد میلیون ریال از محل اعتبارات شبکه بهداشت و درمان هندیجان، احداث و راه اندازی شده است.

بازگشت           چاپ چاپ         
 

شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0